Pirmosios lietuviškos knygos sukakties minėjimas Martyno Mažvydo gimtinėje

 Į turinįPapildoma informacijaPaieška


Karaliaučius (ELTA). Šiandien pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo "Katekizmo" – 450-osios metinės bus minimos jos išleidimo vietoje – Karaliaučiaus krašte. Iškilmingas minėjimas rengiamas Įsručio (Černiachovsko) pedagoginėje kolegijoje. Svarbią istorinę datą paminės pedagogai ir studentai, krašto mokyklų lietuvių kalbos mokytojai, iškilmėse dalyvaus miesto administracijos bei Lietuvos konsulato Kaliningrade atstovai. Pranešimą apie Martyną Mažvydą ir jo epochą skaitys Vilniaus universiteto profesorius Arnoldas Piročkinas. Veiks knygų paroda apie lietuvių raštiją Karaliaučiaus krašte, koncertuos lietuvių ir rusų instrumentinės muzikos atlikėjai.

Minėjimo dalyviai taip pat aplankys kitas Martyno Mažvydo gyvenimo bei kūrybos vietas. Ragainės (Niemano) Šv. Bruno bažnyčioje Įsručio pedagoginės kolegijos kamerinis choras "Harmonija" atliks pasaulietinės ir bažnytinės chorinės muzikos kūrinių, skambės ir kelios M. Mažvydo giesmės lietuvių kalba.

Minėjimą organizuoja Lietuvos regioninių problemų ir tautinių mažumų departamentas.

Šiais metais pirmosios lietuviškos knygos sukakties minėjimai jau vyko ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Čekijoje, JAV, Australijoje, kitose šalyse.

LIETUVOS AIDAS, 1997.06.06, Nr.109


PaieškaPapildoma informacijaĮ turinį