M. Mažvydo pirmosios lietuviškos knygos 450 metų jubiliejaus emblema

Virginijus MIČIULIS

Italai žavėjosi H. Kurausko balsu

Į turinįPapildoma informacijaPaieška


Kroatijoje, Hvaro mieste, vyko Tarptautinis radijo dramos festivalis – konkursas "Maruliko premija – dar kartą atrandame senuosius tekstus" (M. Marulikas, gyvenęs 1450 – 1524 metais, yra laikomas kroatų nacionalinės literatūros pradininku).

Šiame festivalyje dalyvavo šešiolika radijo stočių iš Italijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Indijos ir kitų valstybių. Lietuvos radijui atstovavo Literatūros ir dramos redakcijos vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė ir žurnalistė Gailutė Jankauskienė.

Jos į festivalį vežė savo kompoziciją "Imkit mane ir skaitykit" (garso režisierė N. Baranauskaitė). Šioje kompozicijoje panaudota M. Mažvydo "Katekizmo" ištraukų, giesmių, kurias atlieka chorai "Polifonija" ir "Aidija", bei Just. Marcinkevičiaus dramos "Mažvydas" fragmentų. Vienas iš festivalio reikalavimų buvo tas, kad vaidinimams parinkti tekstai būtų seni.

Mūsų programą įvertino gerai, tačiau, prizinės vietos, deja nelaimėjome, – pasakojo J. Kryževičienė. – Bet spaudoje pasirodė palankių recenzijų, mūsų spektaklis buvo vadinamas kultūringu. Ypač komisijos nariai ir klausytojai žavėjosi aktoriaus H. Kurausko, vaidinusio Mažvydą, balsu. Italai sakė: "Jis taip išraiškingai vaidina, kad mes jį matėme, kaip gyvą; šio aktoriaus dėka mes galėjome įsivaizduoti, kokia didelė ir stipri asmenybė buvo jūsų Mažvydas".

Pirmąją vietą laimėjo Bosnijos ir Hercegovinos radijo kompanija, pristačiusi tikrai originalų kūrinį, – pasakojo G. Jankauskienė.– Tai buvo dokumentinis pasakojimas apie tai, kaip karo metu vaidinama komedija. "Įsimylėjėliai" – nežinomo aktoriaus parašyta komedija, kurią viena trupė pirmą kartą suvaidino 1993 metais Sarajeve.

KALBA VILNIUS, 1997.05.09 – 16, Nr. 19


PaieškaPapildoma informacijaĮ turinį