M. Mažvydo pirmosios lietuviškos knygos 450 metų jubiliejaus emblemaGintaras BLEIZGYS

Pirmosios lietuviškos knygos jubiliejų mini knygotyrininkai

Į turinįPapildoma informacijaPaieška


Vakar Vilniaus universitete prasidėjo tarptautinė dviejų dienų knygotyros konferencija, skirta pirmosios lietuviškos knygos 450 metų sukakčiai. Į ją atvyko apie130 žmonių iš aštuonių pasaulio šalių.

Lietuvos Respublikos Seimas šiuos metus yra paskelbęs Pirmosios lietuviškos knygos metais, paskirta lėšų įvairiems su pirmosiomis lietuviškomis knygomis susijusiems renginiams, parodoms organizuoti, knygoms leisti. UNESCO pirmosios lietuviškos knygos jubiliejų įtraukė į pačių žymiausių pasaulio kultūros įvykių datų kalendorių. Tokių kasmet būna tik dvidešimt penki. UNESCO taip pat pasiūlė savo būstinėje surengti senųjų lietuviškų knygų parodą. Vilniaus universitete konferencijos proga surengtoje parodoje eksponuojami šios aukštosios mokyklos bibliotekose saugomi senieji lietuviški spaudiniai, rašyti ne tik lietuvių, bet ir kitomis kalbomis. Vilniaus universiteto Senųjų spaudinių skyriuje eksponuojamos senosios Didžiojoje ir Mažojoje Lietuvoje išleistos knygos, reikšmingos mūsų mokslui, kultūrai. Parodą ketinama vežti į Paryžių, vėliau į Tartu ir Berlyną.

Tarptautinė knygotyros konferencija surengta pagal Pirmosios lietuviškos knygos 450 metų sukakties minėjimo valstybinės komisijos programą. Spalio 7 d. prasidės dar viena – baltistų konferencija, į kurią suvažiuos mokslininkai baltistai iš viso pasaulio.

Knygotyros konferencijoje kalbama ne tik apie senuosius lietuviškus spaudinius. Čia aptariama ir informacijos priemonių reikšmė knygų rinkai, skaitytojų ir autorių padėtis kompiuterių amžiuje, knygos politika šiuolaikiniame pasaulyje. Konferencijai pasibaigus jos dalyviams numatyta išvyka į Klaipėdos kraštą. Ketinama aplankyti Šilutę, kur prie pirmojo miesto knygyno bus pritvirtinta memorialinė lenta. Numatoma aplankyti Ventės ragą, parodyti svečiams lietuviškos gamtos grožybes, taip pat papasakoti apie vietas, susijusias su senųjų knygų leidyba bei platinimu.

LIETUVOS AIDAS, 1997.09. 26


PaieškaPapildoma informacijaĮ turinį