Abiturientams – pirmoji lietuviška knyga

 Į turinįPapildoma informacijaPaieška


Kiekvienas Lietuvos abiturientas kartu su vidurinio mokslo baigimo pažymėjimu šiemet gaus po neseniai Prezidento Algirdo Brazausko iniciatyva "Baltų lankų" leidyklos išleistą Martyno Mažvydo "Katekizmą". Pats Prezidentas birželio 21 dieną vyks į Kaune esančią Šilainių vidurinę mokyklą įteikti abiturientams vidurinio mokslo baigimo pažymėjimus ir po "Katekizmą"

Šiemet Lietuvos vidurines mokyklas baigia apie 20 tūkstančių moksleivių. "Katekizmas yra išleidžiamas 25 tūkstančių egzempliorių tiražu. Po vieną jo egzempliorų dar gaus visų vidurinių mokyklų bibliotekos. "Baltų lankų" išleistas M. Mažvydo "Katekizmas" pradedamas Prezidento kreipimusi į abiturientus. Leidinyje yra prieš 450 metų išleisto "Katekizmo" puslapių faksimilės ir transponuotas tekstas.

Knygą Prezidentūros autoūkis jau išvežioja po Lietuvą.

Naujajam "Katekizmo" leidiniui pinigų skyrė Prezidentas A. Brazauskas iš jam priklausančio reprezentacinio fondo. Knygos spausdinimas ir išvežiojimas po Lietuvą kainavo104 tūkstančius litų.

Bus išleista ir tūkstantis specialių, į odą įrištų, numeruotų "Katekizmo" egzempliorių. Jie bus dovanojami garbingiems Lietuvos svečiams.

LIETUVOS RYTAS, 1997.06.18


Į turinįPapildoma informacijaPaieška