Dalia PODERYTĖ

NAUJOJE MOKYKLOJE GALĖS MOKYTIS IR NEĮGALIEJI

Į turinįPapildoma informacijaPaieška


“Linkiu, kad Martyno Mažvydo dvasia gyventų šioje mokykloje, brandintų kartą, kuri skleis valstybingumo, žmogiškumo, susipratimo idėjas tarp mūsų”,- tokiais žodžiais šiandien prezidentas Valdas Adamkus pasveikino pirmos, Nepriklausomybės metais pastatytos mokyklos Vilniuje, Pilaitės mikrorajone, mokinius ir jų tėvelius.

Šventėje lankėsi Vilniaus miesto meras Rolandas Paksas, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas. Švietimo ir mokslo ministras Kornelijus Platelis, Vilniaus meras Rolandas Paksas ir prezidentas Valdas AdamkusPati ceremonija užtruko neilgai, nes, E. Manelio žodžiais, “atidarymas skirtas ne svečiams, o mokinukams, kuriems neįdomu ilgai lauke stovinėti”.

Mokykla pradėta statyti maždaug prieš šešerius metus, tačiau dėl lėšų stokos statybos buvo sustabdytos. Atnaujinus statybas, darbai buvo baigti per pusmetį.

Šį rudenį vaikai mokysis tik dvidešimtyje klasių, t.y. bus užimta pusė mokyklos. Kitose klasėse neatlikti apdailos darbai. Jas numatoma atidaryti kitais metais. Mokyklos darbuotojai patvirtino, jog mokslo metais statybos bus atitvertos, ir mokinukai mokysis saugiai.

Į naująją mokyklą perkelta 470 pradinių klasių mokinių iš perpildytos Pilaitės vidurinės mokyklos, kurioje buvo mokomasi dviem pamainomis. Pabaigus visus apdailos darbus mokykloje galės mokytis apie 1200 moksleivių.

Martyno Mažvydo mokykla pritaikyta neįgaliems vaikams mokytis — yra nuolydžiai įvažiuoti į mokyklą, specialūs tualetai, keltuvas. Tačiau, pasak mokyklos direktoriaus Eugenijaus Manelio, šiais metais dar negauta neįgalių mokinių prašymų priimti į mokyklą.

Mokyklos pavadinimą pasiūlė direktorius E. Manelis. Jo nuomone M. Mažvydo vardas puikiai tinka prie Mažosios Lietuvos veikėjų vardais pavadintų Pilaitės gatvių.

VAKARINĖS NAUJIENOS, 1998 m. rugsėjo 1 d.


Į turinįPapildoma informacijaPaieška